آیا باید پیش از سایه زدن روی پلک ها از کانسیلر استفاده کنیم؟

در این مطلب به بررسی نکات مهم آرایش چشم و دلایل استفاده از کانسیلر برای آرایش چشم خواهیم پرداخت.

نکات مهم قبل از سایه زدن

پلک و زیر پلک قسمت حساسی از چشم های ما هستند و استفاده از برخی لوازم آرایشی برای آن خیلی کار درستی به نظر نخواهد رسید. به طور کلی استفاده بیش از اندازه از لوازم آرایشی روی پلک و چشم ها باعث چروک شدن و آسیب رسیدن به آن خواهد شد. همچنین فرایند آرایش چشم هم روش خاص خود را دارد که اگر به درستی انجام نپذیرد ممکن است باعث آسیب های جبران ناپذیری روی پوست پلک شود. بهترین کاری که می شود برای سلامتی پوست پلک هایمان انجام دهیم آشنایی با روش های آرایش اصولی آن و همچنین روش های مراقبت قبل و بعد از آرایش خواهد بود.

مراقبت قبل از آرایش چشم

برای آن که بدانیم چگونه باید پلک هایمان را آرایش کنیم ابتدا باید بدانیم به چه روشی از آن ها مراقبت کنیم تا پلک هایی سالم برای آرایش داشته باشیم و آرایش روی چشمانمان به خوبی بماند. برای خواندن درباره راهکارهای مراقبت از پوست اطراف چشم به این لینک مراجعه نمایید.

پلک ها حساسیت بالایی دارند و اگر مراقبت های لازم را از آن انجام ندهیم ممکن است دچار شل شدگی و افتادگی شوند. به همین منظور ابتدا باید بدانیم چشم هایمان را با شوینده پوستمان نشوییم و از شوینده مخصوص چشم ها استفاده کنیم. پس از شستشوی چشم با شوینده از یک کرم ویتامینه مخصوص چشم ها استفاده کنید تا پلک ها خشک و دچار کشیدگی نشوند. می توانید از یک کرم دستساز استفاده کنید و از ترکیب مقداری موم عسل، قهوه و روغن زیتو یا روغن بادام یک کرم دستساز برای چشمانتان تهیه کنید. این کرم های دستساز بیشتر مناسب شب هستند و بهتر است قبل از آرایش از کرم های دور چشم آماده استفاده کنید.

چرا باید کانسیلر بزنیم

کانسیلر

پس از انجام مراقبت های پوستی برای دور چشم باید انتخاب کنیم که به چه میزان می خواهیم آرایشمان ماندگار باشد و برای چه مکانی آرایش می کنیم. اگر نیاز داشته باشیم آرایشمان ساعت های طولانی روی چشم ها باقی بماند بهتر است از محصولات آرایشی ضد آب استفاده کنیم اما اگر برای یک میهمانی از صبح تا شب آرایش می کنید بهتر است قبل از آرایش پرایمر چشم استفاده کنید. پرایمر ماندگاری آرایش چشم را بالا می برد و پوست پلک را یکدست نشان خواهد داد. بعد از آن می توانید از کانسیلر و سپس سایه استفاده کنید. هیچ اجباری برای استفاده حتمی از کانسیلر قبل از سایه وجود ندارد چون ما از پرایمر استفاده کرده ایم. اما اگر بخواهیم از پرایمر استفاده نکنیم و برای چند ساعت آرایش می-کنیم بهتر است از کانسیلر استفاده کنیم. کانسیلر هم تا حدی ماندگاری آرایش چشم را بالا می برد و بهتر است برای آرایشی که نیازی نیست ساعت ها ماندگار باشد روی صورت از کانسیلر به جای پرایمر استفاده کنیم.

کانسیلر مایع یا استیکی؟

کانسیلری که انتخاب می کنید باید متناسب با نوع پوستتان انتخاب شود . پوست های خشک بهتر است از کانسیلر های استیکی کرمی استفاده کنند. این کهنسیلر ها روی پوست های خشک ماندگار تر هستند و به دلیل چربی کمی که دارند روی پوست پلک و زیر پلک به خوبی می خوابند. کانسیلر های مایع بیشتر مناسب پوست های چرب است پس اگر پوستتان چرب است بهتر است از کانسیلر های استیکی استفاده نکنید چون برای پوست شما خشک هستند و احتمال ترک ترک شدنشان روی پوست پلک زیاد است. کانسلر های مایع از تنفس پوست جلوگیری نمی کنند و منافذ پوست را باز نمی کنند.

کانسیلر های ویتامینه استفاده کنید

اگر به سلامت پلکتان اهمیت می دهید و می خواهید از افتادن پلکتان جلوگیری کنید از کانسیلر هایی استفاده کنید که به جای آسیب های شدید و ایجاد چروک روی پلکتان از گوستتان مراقبت کنندو برخی برند ها کانسیلر های ویتامینه با مواد مغذی و آبرسان را تولید کرده اند که از پوستتان در مقابل چروک شدن محافظت می کند. برند شون یک برند ایرانیست که با تولید کانسیلر هایی حاوی روغن بادام از پیری پوست و چروک شدن آن جلوگیری می کند.

همچنین برند های دیگری چون هدی بیوتی، گلدن رز، اتود و رولوشن تولیدات مفیدی در انواع کانسیلرهای مفید برای پوست داشته اند که می توانید محصول مناسب خودتان را از این برند ها انتخاب و استفاده کنید. همچنین تولید انواع سایه چشم های تکی، سایه ابروهای آرایشی با کیفیت و خوب، و همچنین کرم پودرها از دیگر تولیدات خاص این برندهای معتبر هستند که استفاده از آن ها باعث حفظ سلامتی پوستتان خواهد شد.

عدم استفاده از لوازم مرغوب برای پلک

لوازم آرایش
پلک چشم از نقاط حساس صورت است و درصورت استفاده از لوازم آرایشی بهداشتی نامناسب و همچنین استفاده از تاتو های دائمی دچار چروک، افتادگی و یا شل شدن خواهد شد. کانسیلرهای نامرغوب و غیر اصل هم مانند دیگر لوازم آرایشی نامرغوب موجب آسیب های شدید به پوست پلک خواهد شد. جدا از آسیب هایی که در دراز مدت ایجاد خواهد شد برخی آسیب ها در کوتاه مدت خود را نشان خواهند داد. برخی مواد شیمیایی داخل محصولات ارزان قیمت و بی کیفیت مکوجب ایجاد حساسیت های پوستی،التهاب و حتی کهیر ها می شوند و درمان این مشکلات زمان و هزینه زیادی برای شما خواهد داشت بنابراین بهتر است از ابتدا محصول با کیفیتی تهیه کنید تا از این مشکلات مصون بمانید.

مشکلات ارثی

برخی افراد به صورت مادرزادی داری افتادگی پلک هستند و یا در سنین بالا این مشکل برایشان پیش خواهد آمد. این مشکل و چروک های عمیق با آرایش های سنگین کمی پوشانده می شود اما کانسیلر و یا حتی پرایمر و در واقع یک آرایش معمول این مشکل را برطرف نخواهد کرد.
پلکسر یک روش جدید برای لیفت پلک است که توسط جرجیو فیپی معرفی شد. این دستگاه با ایجاد جرقه هایی ریز و با فصله معین می تواند در درمان پیر پوستی پلک موثر باشد. دستگاه ذکر شده با ایجاد جرقه و تبدیل جامد به گاذ چروک های پشت پلک را کحو و همچنین افتادگی آن را درمان خواهد کرد.
پس از درمان کامل شما می توانید از کانسیلر و سایه چشم از انواع مختلف مدادی، مایع و پودری استفاده کنید و دیگر نگران چروک های پلک و بد به نظر رسیدن آرایش روی پوستتان نشوید.

منبع:نمنـاک

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود